טווינא

 

מהי טווינא ?

טווינא איציק שקי
טיפול טווינא

הטווינא היא פיזיותרפיה סינית, המהווה חלק חשוב ובלתי נפרד בשיטת הריפוי הסינית המסורתית יחד עם תורת הדיקור. כיום נחשבת הטווינא לאחת השיטות היעילות בעולם בתחום הטיפול ברקמות רכות, שרירים גידים ומפרקים. הטיפול בטווינא משלב טכניקות עיסוי הפועלות על הרקמות הרכות ויחד איתן לחיצות על נקודות אנרגיה ידועות לאורך הגוף.

ייחודיות הטיפול

המטפל משתמש במגוון שיטות של מגע באמצעות כפות הידיים, הזרועות והמרפקים. בעזרת לחץ משקל גופו נוצרת תנועה אקטיבית ואינטנסיבית בנקודות האנרגיה של הגוף. המטפל רוקד מסביב למטופל, עובר בחופשיות ובהרמוניה, מניע את גופו במדויק, ברגישות ובמיומנות בין טכניקה אחת לשנייה, בין עוצמה לרכות, בין מהירות לאיטיות ובין טיפול המקיף את כל גוף המטופל לטיפול מקומי באזור ספציפי.

הלחיצות נעשות באותן נקודות המשמשות אותנו בדיקור הסיני, כאשר הידיים והאצבעות למעשה מחליפות את מחטי הדיקור. בעזרת הנעת הצ'י (האנרגיה) והדם אל עבר רקמה פגועה ניתן לטפל בצלקות, הדבקויות, התפסויות שרירים וכל כאב אחר בגוף.

 במה מטפלת הטווינא

עיסוי הטווינא יעיל ביותר להפגת כאבים כרוניים ובעיות אורטופדיות כגון: כאבי גב וצוואר, שכמות ושרירים תפוסים, פריצות דיסק, דלקות וכאבי מפרקים, בעיות כתף וברכיים. בנוסף ניתן לטפל בכאבי ראש (מיגרנות) בעיות נשימה, בעיות עיכול וכאבי מחזור.
הטיפול עוזר להפגת מתחים פיזיים ונפשיים ומעניק הרגשת שחרור ורוגע. מעלה את יכולת הריכוז ע"י שיפור זרימת הדם והחמצן לשרירים ולמוח ולא פחות חשוב מעלה את מצב הרוח.

מהלך הטיפול

במהלך הטיפול הראשון נערכת שיחה קצרה, שבה נאתר ונאבחן את הבעיה. ננסה להבין מה גרם לבעיה, האם ניתן לשפר ישיבה לא נכונה, שינה לא טובה, נעליים לא מתאימות ואלמנטים נוספים מחיי היום יום שעשויים להקל בטיפול. לאחר השיחה מתחיל הטיפול.
הטיפול מתבצע על מיטת טיפולים או לחלופין על כיסא ונעשה בלבוש מלא וללא שמנים.
במהלך הטיפול משולבות מתיחות, רוטציות ולחיצות על נקודות אנרגיה לאורך המרידיאנים. מגוון השיטות והטכניקות המבוצעות במהלך הטיפול הוא רחב מאוד. חלקן דינאמי, נמרץ ומהיר וחלקן איטי, נקודתי, ומרגיע.

לרוב, ירגיש המטופל שינוי ושיפור במצבו כבר לאחר הטיפול הראשון.

סגור לתגובות.