כיצד זה עובד?

הסינים מסתכלים בצורה מעט שונה על גוף האדם. מעבר לדם, נוזלי הלימפה , גידים ורצועות ישנו אלמנט נוסף והוא ה"צ'י".   צ'י או בתרגום חופשי ה"אנרגיה", זורם בגוף בתעלות הנקראות מרידיאנים. כל תעלה כזו מתחילה באיבר פנימי (כבד, לב, כליות וכדומה) ויוצאת מהגוף אל פני העור. על התעלות ישנן נקודות בעלות פוטנציאל חשמלי ואנרגטי גבוה, אשר בלחיצה או בדיקור נכון יודעות להביא לאיזון (במידה והוא הופר). הנקודות בחלקן מאזנות פתולוגיות לאורך התעלה כך שנוכל לטפל בבעיות אורטופדיות, חלקן האחר יודע לאזן את האיברים הפנימיים וכך מטפלים בבעיות פנימיות לדוגמא: סכרת, אסטמה, מעי רגיז וכו'.

האם זה בטוח?

כן. המחטים הן חד פעמיות וסטריליות. המחטים אינן מכילות חומרים ואינן יכולות לגרום לנזק.

האם זה כואב?

לא. הדיקור אינו כואב ובהרבה מקרים נעים ואף מרגיע. בשונה ממחטים וזריקות ברפואה קונבנציונלית המחטים שלי דקות מאוד וגמישות, וההחדרה המהירה שלהן מדלגת על עצבים התחושתיים של העור וכך לא מורגש הכאב.

כמה זמן נמשך טיפול?

טיפול ממוצע נמשך כשעה. אך חשוב להבין שבמידה והבעיה דורשת זמן נוסף הוא ניתן ואין חשיבות לשעון. הטיפול הראשון כולל בתוכו תשאול ואבחון ולכן הוא מעט ארוך יותר.

כמה טיפולים אצטרך?

בעיות שונות מצריכות זמן טיפול שונה. אופי הבעיה, ההיסטוריה הרפואית ומצבו הגופני של המטופל, יחד עם גורמים נוספים הם שיעזרו להעריך את מספר הטיפולים. בד"כ ישנו קשר ישיר בין הזמן שסובלים מהבעיה למשך זמן הריפוי.
חשוב להבין- ההשפעה בדיקור היא מצטברת ומטיפול לטיפול מצב המטופל משתפר.
בסין נהוג לומר: "ריפוי מחלה לאחר שהחלה משול לחפירת באר לאחר שהתחלת להיות צמא" לכן חשוב להגיע לטיפולים מוקדם ולא לדחות את הבעיה ולהחמיר את המצב.

כיצד להערך לטיפול ראשון?

יש להגיע בלבוש נוח ורחב כיוון שהדיקור לעיתים דורש הפשלת שרוולים וקיפול המכנסיים עד לגובה הברך. רצוי לא להגיע על בטן מלאה אך חשוב לאכול משהו קליל עד שעה לפני הטיפול.